III. rész: A közjegyzői ténytanúsítványok súlytalansága

A büntető feljelentésemben lévő dolgokról, avagy a piszkot egyik helyről áttoljuk a másik helyre

Az ügyész a következőképpen magyarázza ki, hogy miért is nem követte el a közjegyző a közokirat hamisítást:

“A közjegyzői okirat a közjegyzőhelyettes előtt tett nyilatkozatot, illetőleg a neki bemutatott nyilvántartások tartalmát az általa észlelteknek megfelelően tartalmazza, így bűncselekmény nem valósult meg. Azt, hogy a közjegyző helyettesnek bemutatott nyilvántartások egyébként valóságosak, a közjegyzői okirat nem tanúsította közhitelesen, így közokirat hamisítás bűntette azok esetleges valótlansága esetén sem valósult meg.”

2013. szeptember 21-én még nem vettem észre, hogy az Ügyészség maga is kimondja, hogy a ténytanúsítvány nem közhiteles bizonyítéka az adós kölcsöntartozásának!!!

a tollpihe(2)Ezek szerint az Ügyészt nem zavarja, hogy a közokirat nem tartalmazza közhitelesen a kölcsönszerződésbe és a tartozáselismerő közjegyzői okiratba foglalt devizaösszegből, a kölcsön jogcímen megfizetni követelt összegből fennálló tartozásunkat.

Pedig mi annak írtunk alá, hogy a ténytanúsítvány közhiteles lesz, ha a közjegyző a bank kérésére azt el fogja egyszer készíteni, mert csak az életünk múlik rajta . . .
(bár az Ügyész szerint nem vagyok sértettje a közokirat hamisításnak, mint Adóstárs)

Hiszen a ténytanúsítvány azért készül el, hogy a végrehajtási záradékot a közjegyző ennek felhasználásával el tudja készíteni és így a közokirat végrehajtható okirat lesz.

Erre van pusztán szükség ahhoz, hogy bírósági eljárás nélkül végrehajtási eljárást foganatosítson a Bank.

A Kölcsönszerződésből illetve az arról készített közokiratból:

“Felek kijelentik, és kötelezik magukat arra, hogy bármely elszámolási vita, illetve banki igény kielégítés esetére, vagy a jelen okirat szerinti kölcsönből mindenkor fennálló kölcsön és egyéb tartozás mértékére, a folyósítás tényleges időpontja, a teljesítési kötelezettség lejárata megállapítása, valamint bármely egyéb a közvetlen bírósági végrehajtás céljából szükséges tény, adat megállapítása tekintetében az Adós Banknál vezetett számlái, és a bank nyilvántartásai, könyvei alapján készült közjegyzői okiratba foglalt ténytanúsítványt fogadják el, mint KÖZHITELES, aggálytalan tartalmú bizonyítékot.”

Tehát mi mindannyian annak írtunk alá, hogy a ténytanúsítvány KÖZHITELESEN fogja tanúsítani a Bankkal szemben fennálló kölcsöntartozásunkat.
Ehhez nem lehet megkerülni a mi bankszámláinkat.
Elrendeli a szerződés maga és a Ptk. 242. § – a az Adós bizonylatainak figyelembe vételét a tartozáselismerőt aláíró adós elszámoltatásakor.
Hiszen a ténytanúsítvány az, ami a végrehajtási záradék készítéséhez szükséges.
Nincs lehetőség hitelt érdemlően megállapítani, hogy az Adós mit kapott és mit fizetett, csak ha a konkrét pénzügyi bizonylatokat figyelembe veszik.
A hitelnyilvántartási számla technikai számla, a Bank könyvelésének belső bizonylata.

Minden könyvelési tételnek szerepelnie kell rajta, de mégsem igazolja a folyósításokat és a befizetéseket, mint ahogyan az ÁFA nyilvántartás sem igazolja a számlákat.
Esetünkben a bank nyilvántartásba vette a devizát rajta, de nem azt folyósította ki. És nem a forintot vette nyilvántartásba devizában, hanem a deviza névértéket.
A Bank kihasználta azt, hogy a devizaösszeg kölcsön jogcímen van megjelölve a szerződésben és a közjegyzői okiratban, és arra gondolt, hogy ez elegendő a devizaköveteléshez.
A kölcsön jogcím megkeletkezéséhez neki is hozzá kellett volna járulni. Azzal, hogy a hatályos törvényi rendelkezések értelmében rendelkezésre bocsátja, mert ettől kölcsön a kölcsön.
Ezzel minden borult.
Szóval az most a helyzetünk, hogy ezt az ügyészségi határozatot fogjuk felhasználni arra, hogy másik feljelentést tegyünk amiatt, mert a közjegyző viszont, az ügyészséggel ellentétben közhitelesnek tekinti ezt a tanúsítványt, azért merészel vele végrehajtási záradékot tenni a közjegyzői okiratra.
Tehát hamis minőségben használja fel az okiratot. Közhitelesnek tekinti, miközben azt másképpen lehet elkészíteni.
De akkor nem is lesz benne kölcsön jogcímen tartozásunk.

Az ügyész kimondta, hogy a ténytanúsítvány nem közhiteles.

De akkor azt is ki kell mondania, hogy a végrehajtási záradék nem közhiteles tanúsítvány felhasználásával kerül rá a közjegyzői okiratra.

Nem értem a dolgot. Hamis pénzt nem akarnak esetleg gyártani?

HAMIS OKIRATOKAT AKARNAK INGATLANRA ÉS AZ ADÓS PÉNZÉRE VÁLTANI ?

Nekik még pénzhamisítással sem kell küszködniük.
Elég egy közjegyzői ténytanúsítvány

NEM KÖZHITELESEN ELKÉSZÍTVE,

és a haza el van adva .

GAZEMBEREK RÁÍRNAK EGY PAPÍRRA EGY NEM KÖZHITELES ADATOT, ÉS MEHETÜNK BANÁNOSDOBOZÉRT!!!

10788_kilakoltatasEMBEREK! ÉBREDJETEK! A HAZA NEM ELADÓ SEMMI PÉNZEN!

2013. OKTÓBER 23! NE FELEDJÉTEK!

2 hozzászólás a(z) “III. rész: A közjegyzői ténytanúsítványok súlytalansága” bejegyzéshez

  1. Alábbi hírt találtam:

    Első rész:
    http://os.mti.hu/hirek/90072/a_borsodi_magyar_kozossegek_szovetsege_mente_egyesulet_kozlemenye-1_resz

    2013. szeptember 22., vasárnap 15:59

    A Borsodi Magyar Közösségek Szövetsége MENTE Egyesület közleménye (1. rész)
    Budapest, 2013. szeptember 22., vasárnap (OS) – Devizaadósság: “Teherlerázás”.

    Elkészült a Teherlerázás című kiadvány, a hazai devizaadósok helyzetének eddig ismeretlen, újszerű megoldására. Mára nemcsak a frankhitel által érintett 1,5-2 millió ember került nehéz helyzetbe, hanem sorsuk elnehezülésével az egész magyar társadalom is válsághelyzetbe került: mindennapi szinten érzékelni lehet a magyar társadalom általános elgyengülésének a jeleit.
    Becslések szerint mára 1,5-2 millió ember él a devizahitelek súlyos pénzügyi terhe alatt, nagy részük teljes anyagi-szociális leépülés mellett, sok esetben aggasztó élethelyzetben. Ma már belátott, hogy az engedmény megadása az adósok számára elkerülhetetlen.
    Ismert, hogy tárgyalások folynak a hazai devizaadósok, a bankok és a kormány között a devizaadósok számára kedvezőbb törlesztési feltételek megteremtéséről. Ugyanakkor világosan látszik, hogy a bankok önszántukból az adósok javára kevés áldozatot fognak hozni. Bár a kormány rájuk kényszeríthet nagyobb tehervállalást, ám azt a bankok várhatóan áthárítják a betéteseikre és más adósokra. Emiatt megnehezül a hitelfölvétel, és romlik a gazdaság hitelellátottsága. Ha pedig az állam saját forrásaihoz nyúl, az bizonytalanságot szül a forint árfolyamában.
    A bonyolult helyzet megoldáshoz a napokon belül bemutatott kiadvány (http://magyarokszovetsege.hu/2013/09/sajtotajekoztato/) a lakosság és az állam pénzügyi helyzetének együttes, egzakt megvilágításával ad megoldási javaslatot.

    Második rész:

    http://os.mti.hu/hirek/90073/a_borsodi_magyar_kozossegek_szovetsege_mente_egyesulet_kozlemenye-2_resz

    2013. szeptember 22., vasárnap 15:59
    A Borsodi Magyar Közösségek Szövetsége MENTE Egyesület közleménye (2. rész)
    Budapest, 2013. szeptember 22., vasárnap (OS) –
    Devizaadósság: “Teherlerázás” 2.

    Amellett, hogy elsődlegesnek tekinti a devizahitelesek megsegítését, nemcsak a devizaadósok és bankok, hanem – szélesebb látószögben vizsgálódva – az egész lakosság és az egész gazdaság elvárásaira figyelemmel fejti ki javaslatait. Konkrét módon leírja, hogy a devizaadósok valós kimentése valójában mekkora összeget jelent. Részletesen tárgyalja a devizaadósok kimentésének a társadalom egészére, a devizaadóssággal nem rendelkezők és a magyar gazdaság számára nehezedő terheit is. Figyelmet szentel – szélesítve az érintettek körét – a hazai kisbetétesek, a forintban eladósodottak, a hitelben szűkölködő vállalkozói szféra együttes elvárásaira. Ezzel összenemzeti érdekeket szolgáló kiútra mutat rá.
    Ezért lehet egyaránt hasznos forrásanyag a lakossági és az állam elnehezült pénzügyi helyzetének megoldásához a “Teherlerázás” (“szeiszakhtheia”) című könyv.

    Kiadó: Borsodi Magyar Közösségek Szövetsége MENTE Egyesület

  2. Nos : Ebből következőleg, ha én találok egy közjegyzőt aki az általam benyújtott , mondjuk egy bank 10milliárdos tartozását igazolja, akkor végrehajtják a bankot,közhitelesen. Számítógéppel bármit lehet készíteni. A közjegyző nem vonható felelősségre. Itt a nagy buli!!! Lehet, hogy az összes bankot végrehejtathatjuk?